Google Ads Nedir ?

google-ads-nedir

Google Ads eski adı ile google adwords olan google’ın reklam veren kullanıcıları için hazırlamış olduğu bir servistir.Adwords sistemine nazaran çok gelişmiş ve maaliyeti azaltacak kendi içerisinde bir takım yapay zeka sistemi bulunan bu sistem biz kullanıclara daha az maaliyet ile daha çok reklamgösterimi,uygulama indirimi ve tıklanma gibi olanaklar sağlamaktadır.
Yeni sistemde google ads siz maaliyeti ne belirlerseniz belirleyin 7 ila 10 gün içerisinde uygulamanız için size optimum maaliyet hesabını çıkarmaktadır. Yeni sistemin eskiye göre gözle görülen bazı değişimleri mevcut. Bunların en başında artık maaliyetine bakılmaksızın sürekli reklam verenlerin daha önde tutulduğu bir sistem var. Mesela günlük 10 Tl max. harcama limiti belirlediğimiz bir reklam kampanyamızın 1 ayki tık başı maaliyeti ile 9 ay sonrası tık başı maaliyeti arasında %20-25 lere varan düşüşler gerçekleşiyor. Bunu kullanan son günlerde bir firma mevcut. Bknz : TikTok . Bu firmanun uyguladığı politaka: mobil reklamların maaliyeti çok yüksektir ama şirket sürekli reklam veren olarak maaliyetleri otomatikman düşürüyor bu sayede aynı maaliyetle daha fazla gösterim sağlıyor bu sayede bizi çıldırtan sürekli aynı reklamları görmek zorunda bırakan saçma reklamlar seyretmek zorunda kalıyoruz.

Sizlere tavsiyem günlük limitinizi yeni sistemde eski sisteme göre %20 azaltıp reklam bütçenizin geçerli olacağı süreyi uzatarak gösterim yapmanız olacaktır.Bu sayede günde 10 tl ile 100 günlük bir çalışma yapacağınıza 8 tl ile 125 günlük çalışma planlamanız olacaktır. Bir müddet sonra göreceksiniz ki 8 tl ile eski adwords maaliyetlerini karşılayan reklam kampanlarınız oluşmuş olacaktır.

One Comment on “Google Ads Nedir ?”

  1. Google son zamanlarda sürekli bir isim değişkliği proje toplama furyasına girdi lakin ilk zamanlar google’ın iş anlayışı olan sadelik ve kolaylıktan yana hiç bir eser kalmadı. Neredeyse eğitim almadan Google hizmetlerini kullanamaz hale geldik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir