Admob mu daha çok kazandırır Unity Reklam mı daha çok kazandırır ?

Bildiğiniz gibi çok fazla sayıda mobil uygulamaya danışmanlık hizmeti vermekteyim. Öyleki aylık 9 Milyonun üzerinde reklam gösterimi söz konusu.Bazı uygulamalar admob un can sıkıcı politikalarından ötürü Unity reklamları kullanmak zorunda kalıyorlar. Burada bilmenizi isterim ki Admob dan mı daha çok kazanırım yoksa unity den mi sorusunun bazı kısasları var. Admob garanti para olarak sadece gösterime bile çok yüksek mebla vermektedir. Ama etkileşime göre gelir biraz düşük kalmaktadır. Üstelik admobun her ne hikmet ise ödeme yapmadan 3-5 gün önce uygulamayı banlama gibi bir özelliği bulunmakta. Lakin unity reklam gösterim başına düşük olsa bile reklama etkileşim olduğunda daha yüksek bir gelir vermektedir. Burada sizin reklamlarınızın kullanıcılarla olan etkileşimine göre bir işlem yapmanız gerekmektedir. Yani uygulamanızı kullanan kişiler sadece reklamları görüntülüyor ise tartışılmaz admob daha çok kazandıracaktır. Lakin kullanıcılarınız bu reklamlara ilgi gösteriyor ve çeşitli etkileşimlerde bulunuyor ise Unity tavsiyemdir. Üstelik abuk subuk konularda banlama gibi bir şeyde genelde söz konusu olmuyor.

Aklınızda bir rakam oluşması için şöyle bir sayı paylaşayım.

Aylık reklam isteği : 7.8 Mn
Aylık tahmini kazancı : 10.430 TL

Aylık net kazanç : 9135 TL Admob  kazancı şeklinde olan uygulama devamındaki ayda unity reklamı kullanarak

Tahmini kazanç : 1315 $

Aylık net kazanç : 1890 $ şeklinde olmuştur. Burada da şunu görüyoruz unity etkileşimden dolayı 500$ ın üzerinde ödeme yapmış bulunmakta. Reklamlarımız sadece kullanıcıların görüntülediği şekilde olsa idi admob kullanmak daha avantajlı olacaktı. Lakin unity reklamlardan daha çok etkileşim aldığımız için artık unity reklam kullanılması mantıklı olacaktır diye düşündük ve bu şekilde bir yol izledik.

Dolar kuruda göz önünde bulundurularak Unity reklam sayesinde %10 luk extra bir kazanç elde etmiş oluyoruz. Okurlarıma bir tavsiyem şu olacaktır. İleriki yazılarımda da bahsedeceğim unity reklam ayarlarını yapmadığınız durumlarda bu %10 luk artışlar size %10 luk düşü yansıtabilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir