Neden Mobil Network sistemlerine danışmanlık yapıyorum ?

network marketing yazılımı
  • Tosuncuk

Aklınıza hemen kimin geldiğini biliyorum. Tosuncuk yani Mehmet AYDIN. Lakin size aklınızı karıştıracak bir şey daha söyleyeyim. Hortum. Bu kelimeyi tosuncuk kelimesinden önce duymuş olsaydınız %50 ‘nin aklına hortumlanan bankalar gelmemiş olacaktı.Sebebi arkada kalan bankaların bu imajı yıkmak için Pr çalışmaları yapmalarından kaynaklanmasıdır.

Şuanda adını duyduğunuzda vaov diyebieceğiniz Türkiyenin hatta Dünyanın en büyük network oluşumlarının reklam danışmanlığını yapan birisi olarak şunu bilmenizi isterim ki herkez Tosuncuk değil herkes Tosuncuk’a para yatırıp 1 koyup 100 almayı hedefleyen insan topluluğu değil.

Okurlarım; Şunu bilin ki dünya üzerinde çoğu yabancı büyük firmalar Dolar Bazında yıllık %10 kar marjını tutturabildiklerinde firmanın Ceo’suna Dünyanın parasını önermektedir. Lakin bizim Tosuncuklarımız her ne Hikmetse bu ceoların başarmakta çok zorluk çektiği hatta Amerikanın en büyük ilk 100 firmasının bile çoğu zaman başaramadığı kat sayıları vaaad ediyorlar. Hemde öyle az buçuk bir mebla değil.Bügün 10 yatır yarın 100 çek.O 100 ‘ün üstüne bir 100 daha koyarsan sana hediye 200 de ben vereceğim diyenleri bile gördüm.Bakın bunların hepsi Ponzi denilen sistemin varyasyonlarıdır. Kim size sadece paranızı koyarak yılda %10 un üzerinde kar vaad ediyorsa bilin ki o network’ün bir sonu yok ve 2 ay demez sahibinin ortadan kaybolması.

Gelelim bana ben kimlerle çalışıyorum.Bir zamanlar bir tanıdığım bana şunu demişti.Ben Amerikada altın arayan insanlarla altın aramaktansa onlara kazma kürek satan birisi olmayı tercih ederim bu sayede altın bulup bulmadıkları beni ilgilendirmez . Ben kaç kürek kaç kazma sattığıma bakarım demişti. Ben öyle olmadım OLAMADIM daha doğrusu. Sırf benim adımı kullanarak bir kazanç elde edeceklerse bunu hakkı ile yapmalarını isterim.

Mesela çoğu zaman ayda 1-2 adet sağlam network marketing uygulamasına sahip firmalardan Admob reklam danışmanlığı teklifi alıyorum. İlk yapmış olduğum şey. Bu sistem ne kadar gider diye biraz bir inceleme yapıyorum. Şu aralar reklam izle para kazan uygulamaları meşhur oldu onlardan size örnek vereyim. Mesela SOBE uygulaması kendileri ile çalışmıyorum çünkü sahiplerini tanımıyorum. Lakin kısa zamanda çok yol almış bir uygulama . Neden mi ? Bakın bu firma kullanıcılara izledikleri reklam üzerinden belli bir miktar ücret dağıtıyor hatta bu reklamı izleyecek olan kişiyi sisteme katılmasını sağlayan kişiye yani 1. derinliğede bir miktar ücret ödemesi yapıyor. Peki bunu düzenli bir şekilde nasıl yapıyor. Çözüm çok basit. Google Reklam gelirlerini eşit bir miktarda düzenli kalabilecek seviye kullanıcılara dağıtıyor. Miktarı bende kalsın Google aslında bir reklam izlemenin ücretini Trükiyede belli bir seviyede bırakıyor. bunun üzerine kesinlikle çıkamıyorsunuz. Test edildi onaylandı. Bu Sobe uygulaması benim incelediğim kadarı ile bu oranı çözmüş ve bu oranı baz alarak %40 gider % 60 dağıtım mantığını benimsemiş. Şimdiden söyleyeyim bir reklam izlemenin firmaya getirisi 10 kuruşun baya bi altında ve bunun %60 ını reklam izleyene ve onu o platforma katılmasını sağlayan kişiye veriyor. 10 kuruş olsa bile (ki gerçekten çooook altında bir rakam) bunun emin olan 2 kuruşu maaliyet. Maaliyet nedir ? 1- Server 2 – daha çok izleyiciye ulaşmak için yapılan reklam çalışması 3- personel şimdi size soruyorum reklam izleme başı 25 kuruş dağıtan firma mı ayakta kalır yoksa sobe mi ? Bence sobe ayakta kalır. Çünkü kimse sahip olmadığı parayı dağıtarak bir yere gelemez. Tanıtım amaçlı falan filan bunların en büyük yalanıdır. Buradan belirteyim sobe ile hiç bir alakam yok lakin kendilerini buradan tebrik ediyorum .

Dip Not : Referanslarım arasında 50 Bin altında network ağı olan oluşumları barındırmıyorum =).

Kimlerle çalıştım ?
Avon Türkiye , Lr Türkiye, Oriflame , TupperWare ve daha çok dünya devleri ya halen benimle çalışıyor yada ben artık onlarla çalışmak istemediğim için çalışmıyorum. Unutmayın her network marketing ağı Tosuncuk oluşumu değildir. Yukarıda adını söylemiş olduğum firmalar 20 yılın üzerinde Dünyada aktiflik gösteren firmalardır.

SON VE BÜYÜK NOT : Ben ADMOB danışmanıyım Networkçü değil.Sizlere yol göstermesi içısından bu örnekleri verdim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir