Adsense ile para kazanmak hiç bu kadar kolay olmamıştı

İnternet eğer sürekli ve artan bir miktarda olursa gelir elde etmek için çok uygun bir platform haline geldi. Üstelik Google Adsense gibi vergilendirme, ödeme problemi ve güvenirlik sorunu olmayan bir yayıncı ile anlaşmış iseniz ohh değmeyin keyfinize.

Lakin bu iş ben site açtım kullanıcılar benim siteme girsin sonra ben buradan para kazanayım demekle olmuyor. Öncelikle sabır ve devamlılık bu işte çok önemli.

  1. Sabır : Nasıl bir websitesi olursa olsun bu işe yeni başlayacak olanlar hiçbir zaman 1 ay içerisinde veya 3 ay içerisinde zengin olmayı hedeflemeyin. Çünkü ben daha zengin olanı görmedim.Ben proje ne olursa olsa 12 ay yani 1 yıllık bir plan uyguluyorum ve danışanlarıma da her zaman bunu tavsiye ediyorum.
  2. Devamlılık: İlk hevesle işe çok iyi başlayabilirsiniz. Lakin zamanla hem ücretlerin beklediğiniz seviyede gelmemesi hem de gelen ücretin geçim problemlerinden ötürü sizi farklı işlere yöneltmesine izin vermeyin. Gerekirse günde 1 saat daha az uyuyun ama devamlılığınızı koruyun.

Şimdi size son zamanlarda bir google adsense danışanım ile uygulamış olduğumuz bir politikayı ve kendisinin ücret artış oranından bahsetmek istiyorum.

Başlangıç : Kendinize bir alan seçin ama bu alan sizin yetkin olduğunuz veya başınızdan geçtiği için o alanda uzman veya uzmanlığa yakın yazılar yazabileceğiniz bir alan olsun. Mesela bayanlar için tartışılmaz alan makyaj ve cilt bakımı. Kendinize bir webmaster bulun ve  size içeriğinize uygun bir wordpress kurmasını ve size bir domain almasını isteyin. Benim bu konuda sizlere elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağımdan emin olun bunun için iletişim bölümünden bana bu konuda yardım istediğinize dair mesaj atmanız yeterli olacaktır.

İlerleme: Artık bir web siteniz var ve bu web sitenizde sizin için kurulmuş bir blog bulunmakta. Öncelikle nasıl blog yazılır öğrenmeniz gerekmekte. Bunu kesinlikle küçümsemeyin işin aslında püf noktalarından birisi burası.Seçmiş olduğunuz kelimeler öyle bir düzeyde olmalı ki her kelimeniz bir deyimmiş gibi sürekli Google aramalarında kullanılan kelimeler olsun.

Örnek vermek gerekirse ;

“ Cilt bakımı yaparken nelere dikkat etmeliyim diyen bayanlar akşam yatarken cilde sürülecek tavsiye kremleri uygulamalısınız.”

Bakın burada Cilt bakımı yapılırken nelere dikkat edilmeli kendi başına Google da bir aranma hacmine sahip bunun yanında cilde sürülecek tavsiye kremler gene kendisi gibi yüksek aranma hacimlerine sahip kelime gurupları. Bu tarz kelimeleri nasıl bulacağınızı ileriki yazılarımda sizlere detaylı olarak sunacağım.

Devamı 2. Yazımda ikinci yazımın linki alt tarafta bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir